Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.12.2018 18:51:00 

Napsali o nás‚ reportáže

 

Napsali o nás , reportáže , videa

 

   - Obsah, zpravodaj 11-12, str.1  www.jezdeckyzpravodaj.cz                        

 

                                     Jan slavil čtvrteční vítězství v Kronenbergu

 

                                                               Hrála česká hymna

                              


Na závěr čtvrtečního dne 25. října se v Kronenbergu radoval z vítězství český reprezentant. Na parkuru 140 centimetrů vysokém totiž udržel vedení český jezdec Jan Malý a v sedle Zarthaga Br Z si dojel pro první místo…
Český reprezentant Jan Malý v sedle Zarthaga Br Z poměrně dlouho s přehledem vedl soutěž 140 centimetrů vysokou, která se jela jako kvalifikace do finále Medium Tour. V soutěži na čas se v závěru k české dvojici na rozdíl sedmi setin vteřiny přiblížil Jos Verlooy s koněm Cor-Leon Vd Vlierbeek Z, nakonec se však musel spokojit s druhým místem.

Pro vítězství si totiž čase, 57,23 vteřiny dojel v početné konkurenci český zástupce Jan Malý. Na parkuru se přitom představilo více jak 80 dvojic.

                             

                 Videohttps://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fm.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DFQk9J7ehpMA&h=AT2n5JWcSMoutel8bvct9FbflqZLr_pTu-NHeb6TE1MrsYZmKSkAR61BGTIq1gwpxt9bkxljw6MjQ7eicc4pbrW7WFpnx2q_pJ_AQzJBz8j26i3Qrm4adCp21xORghQ6Oc-O9G-xKxCyGYFBdcQhkyJMFpeoCos     

Český jezdec startoval během tohoto úvodního dne celkem čtyřikrát. Dařilo se mu také s Excaliburem Sr Z. S ním si po bezchybném projevu v první i druhé fázi dojel na parkuru 115/125 centimetrů vysokém pro pěkné jedenácté místo. Soutěž byla určena pro pětileté a šestileté koně.

 

 

Třetí příčka Malého při nedělním CSI Opglabbeek              

               

 

 
 02.09.2018 20:50 |

V belgickém Opglabbeeku vrcholily mezinárodní skokové závody CSI2* během nedělního dne 2. září. Na startu jsme ten den měli dva české zástupce, a to včetně nejtěžší soutěže Grand Prix. Pěkné třetí místo si však při CSIYH připsal Jan Malý


 

Český reprezentant Jan Malý absolvoval během nedělního dne úspěšný parkur s Excaliburem Sr Z. V soutěži pro mladé koně s výškou překážek 115 centimetrů si díky bezchybné a rychlé jízdě vysloužil pěkné třetí místo konečného pořadí. Jednalo se o uzavřenou soutěž pro pětileté.

Hlavní soutěží nejen nedělního dne byla skoková Grand Prix, v níž se na startu představil Jan Malý i Emma Augier de Moussac. Lepší výkon podal Jan Malý, který se Zarthagem Br Z dvakrát chyboval.

                         

 
 Opglabbeeku pokračují závody CSI s českou účastí
 01.09.2018 18:53 |

Druhým dnem pokračují v Opglabbeeku v Belgii mezinárodní parkurové závody CSI, kterých se za Českou republiku účastní Jan Malý. Tomu se v sobotním programu dařilo v soutěži pro mladé koně.


 
Jan Malý obsadil v sobotu 1. září sdílené první místo v soutěži pro pětileté koně CSIYH. Sedlal v ní valacha Excalibur Sr Z a v parkuru do 115 cm předvedl čistý výkon.  
 
 

Úspěšný pátek na CSI Opglabbeek pro Jana Malého

 

 31.08.2018 19:42 |

Tři čeští reprezentanti startovali v pátek 31. srpna v rámci mezinárodního mítinku CSI Opglabbeek. Nejvíce se páteční program vydařil Janovi Malému, který se radoval hned ze dvou dělených zlatých příček při CSIYH1*…


 

Opravdu úspěšnou páteční soutěží byla pro Jana Malého především ta určená pro pětileté koně v rámci CSIYH1*. Zde český reprezentant sedlal dva své svěřence, a to Excalibura SR Z a Illinoise, a s oběma se radoval z děleného prvního místa.

Stejnému jezdci se dařilo také v nejvyšší soutěži v rámci pátečního programu, kde na parkuru vysokém 140 cm při CSI2* počítal spolu s Zarthagem BR Z čtyři trestné body. 

 

Zduchovické MČR vede po prvním kole Malý

 

 
27.07.2018Úvodní kola mistrovských soutěží absolvovaly v pátek 27. července kategorie mladých jezdců, žen, jednotlivců i družstev. Nejnáročnější zkouška čekala na jednotlivce, kde páteční kolo ovládl Jan Malý v sedle Zarthaga BR Z…

První kolo v rámci kategorie jednotlivců dokázaly překonat bez zatížení trestných bodů čtyři dvojice. Ve vedení je po pátečním program Jan Malý v sedle Zarthaga BR Z. Druhá průběžná příčka patří Janovi Chýlemu, a to spolu s Cool Paradisem. Elitrní trio uzavírá Sergei Motyguine spolu s Dylanem. Obhájkyně titulu z roku 2018 Zuzana Zelinková zaznamenala v sedle Kleiner Lorda v pátečním kole jednu chybu.

20. - 22.7. CSI Opglabbeek - Jan   

 Malý zakončil CSI Opglabbeek třetím místem

 
 22.07.2018 17:39 |
 


Ani v neděli 22. července nechyběl na startu soutěže pro pětileté koně při CSIYH v Opglabbeeku Jan Malý. Českému jezdci se dařilo především v sedle Excakibura Sr Z, spolu se kterým se postavil na bronzovou příčku…
Celkem dvacet dvojic startovalo v soutěži určené pro pětileté koně v Opgalabbeeku. Spolu se třemi svěřenci nechyběl na startu Jan Malý.

Českému jezdci se hned se dvěma koňmi podařilo probojovat čistým výsledkem do rozeskakování. Zopakováním bezchybného výsledku si Jan Malý spolu s Excaliburem Sr Z dojel pro konečný bronz.

Stejnému jezdci náleželo také šesté místo za jednu chybu v rozeskakování, kterou zaznamenal spolu s Illinois. V sedle hřebce Charles Blue dokončil český jezdec základní kolo s osmi trestnými body.

Kompletní výsledkové listiny najdete POD TÍMTO ODKAZEM

 

Další dělené vítězství Malého při CSI Opglabbeek

 
 21.07.2018 21:07 |

I v sobotu 21. července se v rámci mezinárodního belgického mítinku CSI Opglabbeek dařilo Janovi Malému. Český reprezentant totiž svým výkonem v sedle Excalibura Sr Z dosáhl na další dělenou prví příčku v soutěži pro pětileté koně…

 

Další úspěšný den na CSI Opgalbbeek má za sebou Jan Malý. Tento český jezdec nechyběl v sedlech svých tří svěřenců v soutěži určené pro pětileté koně při CSIYH.

Nejlepšího výsledku dosáhl tento jezdec spolu s Excaliburem Sr Z. Právě tato česká dvojice dosáhl po bezchybném výsledku na dělenou první příčku. V sedle valacha Illinois protnul Jan Malý cílovou pásku této soutěže s devíti trestnými body a spolu s Charlesem Blue dokončil s dvanácti trestnými body.

 

 

Jan Malý zahájil CSI Opglabbeek děleným vítězstvím

 
 20.07.2018 17:19
 

Na mezinárodních závodech CSI Opglabbeek startoval v pátek 20. července jako jediný v českých barvách Jan Malý. Tento jezdec nemohl zahájit líp, když se postavil na dělenou první příčku soutěže určené pro pětileté koně hned se dvěma svými svěřenci…

Skvělý úvod belgických závodů CSI Opaglabbeek má za sebou Jan Malý. Tento český reprezentant nastoupil zahajovací den tohoto mítinku do soutěže určené pro pětileté koně v rámci CSIYH1*.

Hned se dvěma svými svěřenci se tomuto jezdci podařilo překonat nástrahy parkuru bez zatížení trestných bodů. To tak znamenalo, že se česká vlajka objevila mezi dvojicemi na dělené první příčce hned dvakrát. Jan Malý se radoval z tohoto úspěchu v sedle koní Illinois a Excalibur Sr Z.

V sedle třetího koně hřebce Charlese Blue, pak stejný český jezdec zaznamenal v této soutěži dvanáct trestných bodů.

Kompletní výsledkové listiny najdete POD TÍMTO ODKAZEM

 

Jan Malý míří s mladými koňmi do Opglabbeeku

 
 18.07.2018 12:25 |
 


Český jezdec Jan Malý se představí s třemi mladými koňmi na mezinárodních parkurových závodech CSIYH v belgickém Opglabbeeku, které se konají od pátku 20. do neděle 22. července. Všichni jeho svěřenci jsou narození v roce 2013.

Celkem tři parkury budou připraveny pro každou věkovou kategorii mladých koní při CSIYH v Opglabbeeku. Výška překážek pro koně narozené v roce 2013 bude dosahovat 115 cm. 
 
Jan Malý se při CSIYH představí s hřebcem Charles Blue a valachy Illinois a Excalibur.

 

Závěr CSI Opglabbeek s českými úspěchy (duben)


V neděli 15. dubna zakončili svou účast na závodech CSI v belgickém Opglabbeeku dva čeští jezdci, kterým se dařilo především v soutěžích při CSIYH1*. Z páté příčky se radoval Filip Doležal. Jan Malý pak připsal pro Českou republiku dvanáctou příčku…

 

Startovní listina soutěže s výškou překážek 115 cm, která byla určená pro pětileté koně, čítala celkem 19 dvojic. Z českých jezdců se zde jako jediný představil se dvěma svěřenci Filip Doležal. Více se našemu reprezentantovi dařilo v této zkoušce spolu s I’M Special The One AK, v sedle kterého uzavřel s jednou chybou elitní pětku výsledkové listiny.

Pěkná dvanácté místo pak připsal v soutěži s parkurem vysokým 125 cm pro šestileté koně Jan Malý. I tento jezdec na parkuru počítal čtyři trestné body, a to v sedle Candina des Etains.

 

Vítězství Jana Malého při sobotním CSI Opglabbeek

 

Jako jediný se v rámci belgických skokových závodech CSI v Opglabbeeku představil v sobotu 14. dubna v barvách České republiky Jan Malý. Jezdec nenašel přemožitele na parkuru pro šestileté koně při CSIYH1*, kde zvítězil v sedle Idefixe Del Laghetto…

Startovní listina soutěže určené pro šestileté koně při CSIYH1* čítala čtyřicet dvojic. Českou vlajku zde reprezentoval v sedle dvou koní Jan Malý.

Český reprezentant na parkuru vysokém 125 cm obsadil zlatou příčku v sedle Idefixe Del Laghetto. Stejnému jezdci se pak v této soutěži dařilo také v sedle Candina des Etains, se kterým dokončil na čtvrtém místě.

 

Česká vítězství při pátečním CSI Opglabbeek


Opravdu úspěšný den mají za sebou čeští jezdci na belgických závodech CSI v Opglabbeeku. V pátek 13. dubna si zde pro vítězství dojel v soutěži určené pro pětiletí koně Filip Doležal a pro koně o dva roky starší pak Jan Malý…

Na parkuru vysokém 115 cm při CSIYH1* si připsal dělenou první příčku Filip Doležal v sedle koně Nagano. Další páteční prvenství připsal po českou vlajku Jan Malý. Ten nenašel přemožitele na parkuru určeném pro sedmileté koně s výškou překážek 135 cm rovněž při CSIYH*, kde sedlal koně Faristo.

Stejnému jezdci se dařilo také v soutěži při CSI2*, kde se na parkuru vysokém 140 cm představil v sedle Zarthaga Br Z. V této náročné zkoušce si Jan Malý dojel pro třetí příčku výsledkové listiny.

 

Čtvrteční české úspěchy i výhra při CSI Opglabbeek

 12.04.2018 17:09 | Autor: KaTTkaV belgickém Opglabbeku se od čtvrtečního dne 12. dubna skáče v rámci mezinárodních skokových závodů CSIYH i CSI2*. Hned na úvod se velice dobře představil Filip Doležal i Jan Malý. Oba čeští reprezentanti si připsali na své konto vítězství…

Český jezdec Filip Doležal dosáhl na první dělené místo v soutěži pro mladé koně při CSIYH1*, když parkurem 115 centimetrů vysokým provedl bezchybně svého pětiletého svěřence Nagano.

Šestiletí koně již během čtvrtka závodili nejen na trestné body, ale také rozhodoval čas. Jednalo se dvoufázové skákání s výškou překážek 125 centimetrů. Jan Malý předvedl výbornou formu svých koní, když si dojel pro vítězství s koněm Idefix Del Laghetto. Jako jediný dokončil druhou část nejen bezchybně, ale také pod 28 vteřin. Tento český reprezentant si zároveň dojel i pro třetí příčku, a to s koněm Candino des Etains. S ním předvedl druhou fázi v čase 29,05 vteřiny.

V této soutěži byl bezchybný také Filip Doležal a Chaccamila, a to v obou fázích. Jejich dosažený čas však nestačil na umístění v elitní desítce.

Janu Malému se dařilo i v sedle sedmiletého valacha Faristo, s nímž si dobře vedl v soutěži 135 centimetrů vysoké. I na takto staré koně čekalo při CSIYH1* dvoufázové skákání. Česká dvojice opět ukázala bezchybnou jízdu, a nakonec si zajistila pěkné čtvrté místo. V druhé fázi přitom ztratil Jan Malý na vítěze pouze 0,5 vteřiny.

Českému jezdci Janu Malému se nedařilo pouze v sedle mladých koní. Kvalitní výsledek ukázal i v parkuru CSI2*, a to s výškou překážek 135 centimetrů. V soutěži hodnocené na čas sedlal koně Zarthago Br Z a po bezchybné a poměrně rychlé jízdě se mohl radovat z konečné osmé pozice.

Nejvyšší zkouškou úvodního závodního dne byl parkuru 140 centimetrů vysoký, který se při CSI2* jel taktéž na čas. Na startu se sešlo více jak 90 dvojic, mezi nimi i jedna česká. Filip Doležal sedlal na parkuru hřebce Reason de Ganad a dokončil bez trestných bodů. Nicméně jejich čas patřil mezi ty pomalejší a nestačil tak na umístění v elitní dvacítce.

 
Jan Malý ve finále MS mladých koní v Lanakenu

Jako jediný v českých barvách odstartoval v rámci nedělního finále mistrovství světa mladých koní v Lanakenu Jan Malý. Jezdec se představil v sedle pětiletého hřebce Candino Des Etains na parkuru vysokém 130 cm, kde inkasoval třináct trestných bodů…
 24.09.2017 15:37 | Autor: klingoral
 
 
Startovní listina finále pětiletých koní při mistrovství světa mladých koní v Lanakenu čítala celkem šestačtyřicet dvojic, mezi které se probojovala i ta v barvách České republiky. Jan Malý absolvoval parkur v sedle Candina Des Etains. Naše dvojice dokončila náročné základní kolo se třinácti trestnými body.
 
Sobotní ceny útěchy na MS v Lanakenu

V sobotu 23. září se v Lanakenu při mistrovství světa mladých koní uskutečnily soutěže pro ty koně, kteří se nedostali do nedělního finále. Na parkurech se představily také tři české dvojice. Na jednu další se pak můžeme těšit v nedělním finále…
 23.09.2017 22:37 | Autor: KaTTka
V sobotu se na start postavili Jan Malý a Petra Boháčová. Česká jezdkyně sedlala v pětiletém i šestiletém ročníku jednoho koně. Zatímco s Cimburem dokončila s 13 trestnými body na kontě, se Zetou inkasovala 7 trestných bodů.

Druhý český jezdec Jan Malý zajel sobotní soutěž s jednou chybou na kontě, nicméně to v početné konkurenci stejně na umístění mezi nejlepšími nestačilo. Jezdec však jako jediný Čech bude startovat také v neděli. Po skvělých dvou bezchybných kolech totiž postoupil do tohoto vyvrcholení s hřebcem Candino Des Etains. V rámci pětileté kategorie se představí na parkuru 130 centimetrů vysokém. 

 

Páteční druhé kvalifikace při MS v Lanakenu


 

V pátek 22. září čekaly na mladé koně ve věku pěti až šesti let druhé kvalifikace v rámci světového chovatelského šampionátu pro mladé koně, který se koná tradičně v belgickém Lanakenu. Skvělou formu ukazuje pětiletý Candino Des Etains…
 22.09.2017 23:02 | Autor: KaTTka

Lenka Matunová s valachem Hickstead TN inkasovala 4 trestné body, stejně jako Petra Boháčová se Zetou. Filip Doležal s Carem chybovali dvakrát.  

V šestileté kategorii dokončil nejlépe Jan Malý a Faristo, jedna chyba však na účast ve finále nestačí. Petra Boháčová sedlala hřebce Cimbura a inkasovala 13 trestných bodů. Ještě více si jich pak připsala Daniela Hrůzková a Obora´s Sarah.

 
Češi zahájili ve čtvrtek Lanaken první kvalifikací

Čeští reprezentanti nechybní s mladými koňmi na světovém chovatelském šampionátu v belgickém Lanakenu, kde se během čtvrtečního dne 21. září konaly první kvalifikace pro jednotlivé kategorie. České dvojice jsme měli v pětileté a šestileté kategorii…
 21.09.2017 19:43 | Autor: KaTTka
Štítky: CSILanaken

V pětileté kategorii nastoupily na start čtyři české dvojice a pro Česko to byl velice úspěšný úvod. Tři koně totiž dokončili soutěž bezchybně a po první kvalifikaci si drží dělené první místo. Bez trestných bodů dokázala soutěž dokončit Petra Boháčová s klisnou Zeta, dále Jan Malý společně s Candinem Des Etains a také Filip Doležal a Caro. Jednu chybu si připsala Lenka Matunová a Hickstead TN. To je posunulo na průběžné 117. místo.

Šestiletí koně měli v rámci první kvalifikace připraven parkur 130 centimetrů vysoký, který se jel jako dvoufázové skákání. Za Českou republiku v této kategorii nastoupily tři dvojice. Nejvíce se dařilo Janu Malému s valachem Faristo. Ti totiž nejen postoupili do druhé fáze, ale po bezchybném výkonu v obou částech parkuru si dojeli pro pěkné šestnácté místo. Dvojice si tak poradila s druhou fází i ve velmi dobrém čase, neboť nulu na konto si připsalo téměř 100 dvojic.

 

Skokové MS mladých koní v Lanakenu s českou účastí


 

Sedm mladých koní odstartuje v barvách České republiky na skokovém mistrovství světa v Lanakenu, které se koná v termínu 21. – 24. září. Své svěřence zde představí Petra Boháčová, Filip Doležal, Daniela Hrůzková, Jan Malý a Lenka Matunová…
 20.09.2017 17:38 | Autor: klingoral

V rámci skokového mistrovství mladých koní v Lanakenu odstartuje celkem sedm koní pod českou vlajkou. Dva své koně předvede Petra Boháčová a Jan Malý. Jezdkyni uvidíme v sedle šestiletého Cimbury a pětileté Zety. Jan Malý zde bude sedlat pětiletého Candina Des Etains a o rok staršího Farista.

S jedním koněm se zde představí Filip Doležal, Daniela Hrůzková a Lenka Matunová. Filip Doležal odstartuje spolu s pětiletým Carem, Daniela Hrůzková v sedle šestileté Obora’s Sarah a Lenka Matunová bude sedlat pětiletého koně Hickstead TN.

 

 
Úspěšná reprezentace na CSI Koningsbosch s hymnou

Vydařený výjezd mají za sebou tři čeští reprezentanti na CSI2* Koningsbosch. Jan Malý se postaral ve finále Small Tour v neděli 12. července o českou hymnu, tentýž den si dojela Emma Augier De Moussac s Kanonjou pro třetí příčku v Grand Prix…
 13.07.2015 12:08 | Autor: KaTTka

Na poslední chvíli, v rámci závěrečné soutěže celých závodů, se Jan Malý s klisnou Donna Speciale zasloužil o českou hymnu. Dvojice zvítězila ve finále Small Tour na překážkách 135 centimetrů vysokých.  Do rozeskakování nastoupilo 12 jezdců a jediný český zástupce dokázal předvést nejlepší výkon.

 

 
Jan Malý zvítězil v dubnovém Lummenu
 
Skvělé výsledky podal Jan Malý v sedle mladého koně Donna Speciale. Z mezinárodních závodů v Lummenu během třetího závodního týdne ve dnech 16. – 19. dubna si česká dvojice připsala na konto jedno druhé a dvě první příčky při CSIYH...

Jan Malý startoval dobře při CSI3* s Cardozem Blue i Divou Duc of the Lowlands. S osmiletou klisnou předvedl vydařenou jízdu v nedělní soutěži 135 centimetrů vysoké. Česká dvojice se dostala do rozeskakování, kde po jedné chybě získali pěkné osmé místo. S Cardozo Blue se jezdec dostal nejlépe na 17. místo, a to po jedné chybě na parkuru 140 centimetrů.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

    
Jan Malý závodí v Lummenu
ikonka V rámci třetího závodního týdne se na mezinárodních závodech v Lummenu prezentuje tentokrát ve dnech 14. – 19. dubna Jan Malý. Ten se již v několika startech představil a s klisnou Donna Speciale mu chybělo málo k první příčce…
 V soutěži otevřené pro sedmileté koně závodil úvodní den Jan Malý právě s Donnou Speciale. Po bezchybném výkonu o pořadí rozhodoval čas, a ten měla česká dvojice druhý nejlepší. Na vítěze přitom ztratili méně jak půl vteřiny. I tak si dojeli pro pěkné druhé místo.

Dále si tento český reprezentant na závody přivezl šestiletého svěřence Ozzy a ve vyšších soutěžích se přestaví s Cardozo Blue či Diva Duc of the Lowlands. Po předchozích závodních týdnech, kdy české barvy hájil Jaroslav Šíma či Lada Šobichová, figuruje na startu pouze Jan Malý. Tomu se však od prvního dne daří a mnoho dalších startů ho ještě v rámci třetího závodního týdne čeká.

 

 

Na CSI Opglabbeek odstartuje Jan Malý
Na mezinárodní skokové závody do belgického Opglabbeeku se chystá Jan Malý. Závodit bude od čtvrtečního večera dne 5. do 8. února. Soutěže budou vypsány při CSI2* a také pro mladé koně na úrovni CSIYH1*…

 Úvodní den se zahajuje až v odpoledních hodinách, kdy jsou vypsány soutěže pro šesti a sedmileté koně, čtvrtek zakončí parkur 120 centimetrů vysoký. V pátek budou jezdci závodit v šesti soutěžích, a to až do 140 centimetrů. Obdobný program je připraven i na sobotu, přičemž mladí koně budou závodit naposledy.V neděli jsou připravena finále na parkuru 130 a 135 cm, o závěr se postará Grand Prix s výškou 145 centimetrů.

 Na stránky pořadatele se dostanete ZDE. -startky, výsledky

 

příspěvěk z  www.jezdci.cz

Jan Malý v Opglabbeeku s vítězstvím

Jan Malý si z mezinárodních závodů CSI2* a CSIYH1* ve dnech 5. – 8. února v belgickém Opglabbeeku odnesl vedle dalších úspěchů i jedno vítězství. Na to dosáhl společně s klisnou Donna Speciale v nedělním finále pro sedmileté koně...

                                    

Ilustrační foto archiv Jezdci.cz

Finále pro sedmileté koně se jelo s rozeskakováním, do něhož se probojovala desítka účastníků. Sedm z nich zopakovalo výkon bez trestných bodů, absolutně nejrychleji se však do cíle dostala právě česká dvojice Jan Malý a Donna Speciale. Mezi nimi a druhým umístěným byl větší rozdíl než jedna vteřina.Z dalších vydařených startů lze jmenovat sedmé místo z úvodního dne, na něž dosáhl s téže klisnou opět mezi sedmiletými koňmi. Jednalo se o soutěž dvoufázového skákání, kterou dokončili celou bez sebemenšího zaváhání. Bez chyby na překážkách se jezdec dostal do cíle i s koněm Cardozo Blue, s nímž bojoval na parkuru 130 cm při CSI2*.

Na vyšším parkuru 140 cm sedlal v pátek svěřence Condios 13, s nímž obdržel pouze penalizaci za překročený čas.  Podobně se jim vedlo v pátek, kdy o start v druhé fázi parkuru 140/145 cm přišli kvůli 2 trestným bodům opět za překročený čas.


 

 Při závodech CSI2* v Roosendaalu, v sobotu 20. prosince 2014....
 

 Kompletní výsledky naleznete ZDE

 

 

Noční generálka na sobotní Velkou cenu Ptýrova vyšla Malému

16.08.2014

Ptýrovské kolbiště ožilo za umělého osvětlení již v pátek 15. srpna při generálce na sobotní noční Velkou cenu v rámci sedmého kola Českého skokového poháru 2014. Na jezdce čekal nasvícený parkur stupně ST* (135 cm), na němž se nejvíce dařilo Jiřímu Malému s Carigem Z. 

Některé dvojice již atmosféru nočního skákání zažily v loňském roce, některé – včetně vítěze – šly do takovéto soutěže vůbec poprvé. „Byla to naše premiéra, Carigo nikdy za tmy nestartoval,“ uvedl vítěz. „Neměl jsem s tím žádný problém, kůň trochu koukal na opracovišti, ale pak si zvykl. Na kolbišti bylo i více světla. Celý parkur jsem myslel na to, abych cválal pěkně dopředu a nebral zbytečně zpátky. Byl to výborný sport, moc jsem si to užil,“ doplnil. Na dvojici nebyl znát žádný rozdíl oproti jízdě za denního světla. Krátkými nájezdy a svižnější jízdou porazili do té doby suverénně vedoucího Belgičana Mike Le Piema. 

Belgický reprezentant nakonec obsadil dvě místa pod stupněm nejvyšším. Byl vůbec prvním, kdo se odhodlal bojovat nejen s překážkami, ale i časem. Dlouho vedl po startu se svým prvním koněm Bambou Ideal Home, s nímž byl nakonec druhý. Třetí dojel s malým rozdílem v sedle Boni Equi Caval. Na dekorování je doprovodili Miloslav Příhoda (Carat D´Louver) a Micheala Hanuščinová (Satisfy). V soutěži se představilo celkem 51 účastníků, z nichž patnáct dokončilo s čistým kontem. 

„Parkur nebyl nijak záludný, naopak byl příjemně postavený. Pro generálku ideální. Jediný náročnější obrat byl po skoku číslo sedm, kdy se prudce točilo na kolmý skok, po němž na čtyři cvalové skoky následoval dvojskok,“ zhodnotil Jiří Malý. 

 

 

 

   

 

EQUITV.CZ 

http://equitv.cz/

http://equitv.cz/stalo-se/zavody-souteze/2010/8/2/videa/finale-moravskeho-sampionatu-mladych-koni-2010-v-trojanovicich/

Finále MŠMK  v Trojanovicích záznam parkuru - CAYLIE, WAYNE, CATANGO E

Finále Moravského šampionátu mladých koní   24. - 25. 7. 2010 - Trojanovice
  
 
Již 4. ročník MŠMK uzavřelo finále v Trojanovicích. Velká nepřízeň počasí prozkoušela v sobotu závodníky i pořadatele. Vytrvalý déšť ověřil kvalitu kolbiště , noční vichřici však neodolal krásný velký VIP stan, jeho trosky museli smutní pořadatelé v sobotu ráno uklidit... Velkou službu udělala krytá hala, kde se během dne opracovávalo  a tak se doba pobytu " ve vodě " omezovala na možné minimum, hůře na tom byli obětaví stavitelé parkuru, které tentokrát řídilo duo Petr Hrůzek a Pavel Hudeček... celý den pak u mikrofonu fundovaně po sportovní i chovatelské stránce komentoval David Hrnčíř. K večeru se pak s úlevou účastníci schovali do místní restaurace , kde jim nápoje všeho druhu, jídlo a dobrá hudba daly zapomenout na strasti počasí, které se naštěstí na neděli umoudřilo....
   Letošní ročník byl obohacen znovu o soutěž 7miletých na stupních S ** a ST * , překvapivě odstartovalo 14 dvojic , což byla velmi pěkná účast ... V neděli pak celý den dokumentovala TV NOVA, záznam je na NOVA SPORT.

  5 ti letí soutěžili na parkurech L* a L**.  Z 22 koní šlo čistě 1. kolo 9 koní, těžké 2 kolo pouze 4 a tak se znovu nemuselo konat rozeskakování . Zaslouženě zvítězila jediná bezchybná a technicky dokonalá CAYLIE ( Corrado II - Fallada xx ) CS  s Jiřím Malým  - Stáj Montana.
  Caylie se narodila u Jany Zedníkové - Olomouc - Droždín. 9 dalších koní mělo v součtu 4 tr. b. z obou kol.

EQUITV.CZ 

http://equitv.cz/stalo-se/zavody-souteze/2010/7/23/videa/moravsky-sampionat-mladych-koni-v-trojanovicich/

Rozhovor s jezdcem Jířím - MŠMK 5. kolo v Trojanovicích , záznam parkuru- CEDRA

V Jezdectví

 

   

  

5. letí hřebci - 2. místo CLARK L jezdec Jiří

     

 

 

Tabulka - Skoky- 4. letí- 8. místo CLARK L jezdec Jiří

     

 

Nové Přerovsko

     

 

http://jezdectvi.cz/kategorie.aspx/sport/clanek/v-oticich-se-darilo-jirimu-malemu-s-hvezdou

 

     

 

  

3.kolo_MSMK_vysledky.PDF (12 KB)

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist