Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 13.02.2018 11:35:10 

Napsali o nás‚ reportáže

 

Napsali o nás , reportáže , videa

 

Jan Malý ve finále MS mladých koní v Lanakenu

ikonka Jako jediný v českých barvách odstartoval v rámci nedělního finále mistrovství světa mladých koní v Lanakenu Jan Malý. Jezdec se představil v sedle pětiletého hřebce Candino Des Etains na parkuru vysokém 130 cm, kde inkasoval třináct trestných bodů…
 24.09.2017 15:37 | Autor: klingoral
 
 
Startovní listina finále pětiletých koní při mistrovství světa mladých koní v Lanakenu čítala celkem šestačtyřicet dvojic, mezi které se probojovala i ta v barvách České republiky. Jan Malý absolvoval parkur v sedle Candina Des Etains. Naše dvojice dokončila náročné základní kolo se třinácti trestnými body.
 
Sobotní ceny útěchy na MS v Lanakenu

ikonka V sobotu 23. září se v Lanakenu při mistrovství světa mladých koní uskutečnily soutěže pro ty koně, kteří se nedostali do nedělního finále. Na parkurech se představily také tři české dvojice. Na jednu další se pak můžeme těšit v nedělním finále…
 23.09.2017 22:37 | Autor: KaTTka
V sobotu se na start postavili Jan Malý a Petra Boháčová. Česká jezdkyně sedlala v pětiletém i šestiletém ročníku jednoho koně. Zatímco s Cimburem dokončila s 13 trestnými body na kontě, se Zetou inkasovala 7 trestných bodů.

Druhý český jezdec Jan Malý zajel sobotní soutěž s jednou chybou na kontě, nicméně to v početné konkurenci stejně na umístění mezi nejlepšími nestačilo. Jezdec však jako jediný Čech bude startovat také v neděli. Po skvělých dvou bezchybných kolech totiž postoupil do tohoto vyvrcholení s hřebcem Candino Des Etains. V rámci pětileté kategorie se představí na parkuru 130 centimetrů vysokém. 

 

Páteční druhé kvalifikace při MS v Lanakenu


 

ikonka V pátek 22. září čekaly na mladé koně ve věku pěti až šesti let druhé kvalifikace v rámci světového chovatelského šampionátu pro mladé koně, který se koná tradičně v belgickém Lanakenu. Skvělou formu ukazuje pětiletý Candino Des Etains…
 22.09.2017 23:02 | Autor: KaTTka

Lenka Matunová s valachem Hickstead TN inkasovala 4 trestné body, stejně jako Petra Boháčová se Zetou. Filip Doležal s Carem chybovali dvakrát.  

V šestileté kategorii dokončil nejlépe Jan Malý a Faristo, jedna chyba však na účast ve finále nestačí. Petra Boháčová sedlala hřebce Cimbura a inkasovala 13 trestných bodů. Ještě více si jich pak připsala Daniela Hrůzková a Obora´s Sarah.

 
Češi zahájili ve čtvrtek Lanaken první kvalifikací

ikonka Čeští reprezentanti nechybní s mladými koňmi na světovém chovatelském šampionátu v belgickém Lanakenu, kde se během čtvrtečního dne 21. září konaly první kvalifikace pro jednotlivé kategorie. České dvojice jsme měli v pětileté a šestileté kategorii…
 21.09.2017 19:43 | Autor: KaTTka
Štítky: CSILanaken

V pětileté kategorii nastoupily na start čtyři české dvojice a pro Česko to byl velice úspěšný úvod. Tři koně totiž dokončili soutěž bezchybně a po první kvalifikaci si drží dělené první místo. Bez trestných bodů dokázala soutěž dokončit Petra Boháčová s klisnou Zeta, dále Jan Malý společně s Candinem Des Etains a také Filip Doležal a Caro. Jednu chybu si připsala Lenka Matunová a Hickstead TN. To je posunulo na průběžné 117. místo.

Šestiletí koně měli v rámci první kvalifikace připraven parkur 130 centimetrů vysoký, který se jel jako dvoufázové skákání. Za Českou republiku v této kategorii nastoupily tři dvojice. Nejvíce se dařilo Janu Malému s valachem Faristo. Ti totiž nejen postoupili do druhé fáze, ale po bezchybném výkonu v obou částech parkuru si dojeli pro pěkné šestnácté místo. Dvojice si tak poradila s druhou fází i ve velmi dobrém čase, neboť nulu na konto si připsalo téměř 100 dvojic.

 

Skokové MS mladých koní v Lanakenu s českou účastí


 

ikonka Sedm mladých koní odstartuje v barvách České republiky na skokovém mistrovství světa v Lanakenu, které se koná v termínu 21. – 24. září. Své svěřence zde představí Petra Boháčová, Filip Doležal, Daniela Hrůzková, Jan Malý a Lenka Matunová…
 20.09.2017 17:38 | Autor: klingoral

V rámci skokového mistrovství mladých koní v Lanakenu odstartuje celkem sedm koní pod českou vlajkou. Dva své koně předvede Petra Boháčová a Jan Malý. Jezdkyni uvidíme v sedle šestiletého Cimbury a pětileté Zety. Jan Malý zde bude sedlat pětiletého Candina Des Etains a o rok staršího Farista.

S jedním koněm se zde představí Filip Doležal, Daniela Hrůzková a Lenka Matunová. Filip Doležal odstartuje spolu s pětiletým Carem, Daniela Hrůzková v sedle šestileté Obora’s Sarah a Lenka Matunová bude sedlat pětiletého koně Hickstead TN.

 

 
Úspěšná reprezentace na CSI Koningsbosch s hymnou

Vydařený výjezd mají za sebou tři čeští reprezentanti na CSI2* Koningsbosch. Jan Malý se postaral ve finále Small Tour v neděli 12. července o českou hymnu, tentýž den si dojela Emma Augier De Moussac s Kanonjou pro třetí příčku v Grand Prix…
 13.07.2015 12:08 | Autor: KaTTka

Na poslední chvíli, v rámci závěrečné soutěže celých závodů, se Jan Malý s klisnou Donna Speciale zasloužil o českou hymnu. Dvojice zvítězila ve finále Small Tour na překážkách 135 centimetrů vysokých.  Do rozeskakování nastoupilo 12 jezdců a jediný český zástupce dokázal předvést nejlepší výkon.

 

 
Jan Malý zvítězil v dubnovém Lummenu
ikonka
Skvělé výsledky podal Jan Malý v sedle mladého koně Donna Speciale. Z mezinárodních závodů v Lummenu během třetího závodního týdne ve dnech 16. – 19. dubna si česká dvojice připsala na konto jedno druhé a dvě první příčky při CSIYH...

Jan Malý startoval dobře při CSI3* s Cardozem Blue i Divou Duc of the Lowlands. S osmiletou klisnou předvedl vydařenou jízdu v nedělní soutěži 135 centimetrů vysoké. Česká dvojice se dostala do rozeskakování, kde po jedné chybě získali pěkné osmé místo. S Cardozo Blue se jezdec dostal nejlépe na 17. místo, a to po jedné chybě na parkuru 140 centimetrů.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

    
Jan Malý závodí v Lummenu
ikonka V rámci třetího závodního týdne se na mezinárodních závodech v Lummenu prezentuje tentokrát ve dnech 14. – 19. dubna Jan Malý. Ten se již v několika startech představil a s klisnou Donna Speciale mu chybělo málo k první příčce…
 V soutěži otevřené pro sedmileté koně závodil úvodní den Jan Malý právě s Donnou Speciale. Po bezchybném výkonu o pořadí rozhodoval čas, a ten měla česká dvojice druhý nejlepší. Na vítěze přitom ztratili méně jak půl vteřiny. I tak si dojeli pro pěkné druhé místo.

Dále si tento český reprezentant na závody přivezl šestiletého svěřence Ozzy a ve vyšších soutěžích se přestaví s Cardozo Blue či Diva Duc of the Lowlands. Po předchozích závodních týdnech, kdy české barvy hájil Jaroslav Šíma či Lada Šobichová, figuruje na startu pouze Jan Malý. Tomu se však od prvního dne daří a mnoho dalších startů ho ještě v rámci třetího závodního týdne čeká.

 

 

Na CSI Opglabbeek odstartuje Jan Malý
Na mezinárodní skokové závody do belgického Opglabbeeku se chystá Jan Malý. Závodit bude od čtvrtečního večera dne 5. do 8. února. Soutěže budou vypsány při CSI2* a také pro mladé koně na úrovni CSIYH1*…

 Úvodní den se zahajuje až v odpoledních hodinách, kdy jsou vypsány soutěže pro šesti a sedmileté koně, čtvrtek zakončí parkur 120 centimetrů vysoký. V pátek budou jezdci závodit v šesti soutěžích, a to až do 140 centimetrů. Obdobný program je připraven i na sobotu, přičemž mladí koně budou závodit naposledy.V neděli jsou připravena finále na parkuru 130 a 135 cm, o závěr se postará Grand Prix s výškou 145 centimetrů.

 Na stránky pořadatele se dostanete ZDE. -startky, výsledky

 

příspěvěk z  www.jezdci.cz

Jan Malý v Opglabbeeku s vítězstvím

Jan Malý si z mezinárodních závodů CSI2* a CSIYH1* ve dnech 5. – 8. února v belgickém Opglabbeeku odnesl vedle dalších úspěchů i jedno vítězství. Na to dosáhl společně s klisnou Donna Speciale v nedělním finále pro sedmileté koně...

                                    

Ilustrační foto archiv Jezdci.cz

Finále pro sedmileté koně se jelo s rozeskakováním, do něhož se probojovala desítka účastníků. Sedm z nich zopakovalo výkon bez trestných bodů, absolutně nejrychleji se však do cíle dostala právě česká dvojice Jan Malý a Donna Speciale. Mezi nimi a druhým umístěným byl větší rozdíl než jedna vteřina.Z dalších vydařených startů lze jmenovat sedmé místo z úvodního dne, na něž dosáhl s téže klisnou opět mezi sedmiletými koňmi. Jednalo se o soutěž dvoufázového skákání, kterou dokončili celou bez sebemenšího zaváhání. Bez chyby na překážkách se jezdec dostal do cíle i s koněm Cardozo Blue, s nímž bojoval na parkuru 130 cm při CSI2*.

Na vyšším parkuru 140 cm sedlal v pátek svěřence Condios 13, s nímž obdržel pouze penalizaci za překročený čas.  Podobně se jim vedlo v pátek, kdy o start v druhé fázi parkuru 140/145 cm přišli kvůli 2 trestným bodům opět za překročený čas.


 

 Při závodech CSI2* v Roosendaalu, v sobotu 20. prosince 2014....
 

 Kompletní výsledky naleznete ZDE

 

 

Noční generálka na sobotní Velkou cenu Ptýrova vyšla Malému

16.08.2014

Ptýrovské kolbiště ožilo za umělého osvětlení již v pátek 15. srpna při generálce na sobotní noční Velkou cenu v rámci sedmého kola Českého skokového poháru 2014. Na jezdce čekal nasvícený parkur stupně ST* (135 cm), na němž se nejvíce dařilo Jiřímu Malému s Carigem Z. 

Některé dvojice již atmosféru nočního skákání zažily v loňském roce, některé – včetně vítěze – šly do takovéto soutěže vůbec poprvé. „Byla to naše premiéra, Carigo nikdy za tmy nestartoval,“ uvedl vítěz. „Neměl jsem s tím žádný problém, kůň trochu koukal na opracovišti, ale pak si zvykl. Na kolbišti bylo i více světla. Celý parkur jsem myslel na to, abych cválal pěkně dopředu a nebral zbytečně zpátky. Byl to výborný sport, moc jsem si to užil,“ doplnil. Na dvojici nebyl znát žádný rozdíl oproti jízdě za denního světla. Krátkými nájezdy a svižnější jízdou porazili do té doby suverénně vedoucího Belgičana Mike Le Piema. 

Belgický reprezentant nakonec obsadil dvě místa pod stupněm nejvyšším. Byl vůbec prvním, kdo se odhodlal bojovat nejen s překážkami, ale i časem. Dlouho vedl po startu se svým prvním koněm Bambou Ideal Home, s nímž byl nakonec druhý. Třetí dojel s malým rozdílem v sedle Boni Equi Caval. Na dekorování je doprovodili Miloslav Příhoda (Carat D´Louver) a Micheala Hanuščinová (Satisfy). V soutěži se představilo celkem 51 účastníků, z nichž patnáct dokončilo s čistým kontem. 

„Parkur nebyl nijak záludný, naopak byl příjemně postavený. Pro generálku ideální. Jediný náročnější obrat byl po skoku číslo sedm, kdy se prudce točilo na kolmý skok, po němž na čtyři cvalové skoky následoval dvojskok,“ zhodnotil Jiří Malý. 

 

 

 

   

 

EQUITV.CZ 

http://equitv.cz/

http://equitv.cz/stalo-se/zavody-souteze/2010/8/2/videa/finale-moravskeho-sampionatu-mladych-koni-2010-v-trojanovicich/

Finále MŠMK  v Trojanovicích záznam parkuru - CAYLIE, WAYNE, CATANGO E

Finále Moravského šampionátu mladých koní   24. - 25. 7. 2010 - Trojanovice
  
 
Již 4. ročník MŠMK uzavřelo finále v Trojanovicích. Velká nepřízeň počasí prozkoušela v sobotu závodníky i pořadatele. Vytrvalý déšť ověřil kvalitu kolbiště , noční vichřici však neodolal krásný velký VIP stan, jeho trosky museli smutní pořadatelé v sobotu ráno uklidit... Velkou službu udělala krytá hala, kde se během dne opracovávalo  a tak se doba pobytu " ve vodě " omezovala na možné minimum, hůře na tom byli obětaví stavitelé parkuru, které tentokrát řídilo duo Petr Hrůzek a Pavel Hudeček... celý den pak u mikrofonu fundovaně po sportovní i chovatelské stránce komentoval David Hrnčíř. K večeru se pak s úlevou účastníci schovali do místní restaurace , kde jim nápoje všeho druhu, jídlo a dobrá hudba daly zapomenout na strasti počasí, které se naštěstí na neděli umoudřilo....
   Letošní ročník byl obohacen znovu o soutěž 7miletých na stupních S ** a ST * , překvapivě odstartovalo 14 dvojic , což byla velmi pěkná účast ... V neděli pak celý den dokumentovala TV NOVA, záznam je na NOVA SPORT.

  5 ti letí soutěžili na parkurech L* a L**.  Z 22 koní šlo čistě 1. kolo 9 koní, těžké 2 kolo pouze 4 a tak se znovu nemuselo konat rozeskakování . Zaslouženě zvítězila jediná bezchybná a technicky dokonalá CAYLIE ( Corrado II - Fallada xx ) CS  s Jiřím Malým  - Stáj Montana.
  Caylie se narodila u Jany Zedníkové - Olomouc - Droždín. 9 dalších koní mělo v součtu 4 tr. b. z obou kol.

EQUITV.CZ 

http://equitv.cz/stalo-se/zavody-souteze/2010/7/23/videa/moravsky-sampionat-mladych-koni-v-trojanovicich/

Rozhovor s jezdcem Jířím - MŠMK 5. kolo v Trojanovicích , záznam parkuru- CEDRA

V Jezdectví

 

   

  

5. letí hřebci - 2. místo CLARK L jezdec Jiří

     

 

 

Tabulka - Skoky- 4. letí- 8. místo CLARK L jezdec Jiří

     

 

Nové Přerovsko

     

 

http://jezdectvi.cz/kategorie.aspx/sport/clanek/v-oticich-se-darilo-jirimu-malemu-s-hvezdou

 

     

 

  

3.kolo_MSMK_vysledky.PDF (12 KB)

 

 

 

 

 

Setkání s osobnostmi

                       

 

TOPlist